MENU
Sesja Jesienno Zimowa na Zamku w Olsztynie

Sesja Jesienno Zimowa na Zamku w Olsztynie

 Sesja Jesienno Zimowa na Zamku w Olsztynie

 

Jeden z tych mrocznych dni w jesienno-zimowym klimacie. Słońce usilnie chowa się za horyzontem, gęsta mgła otacza pozostałości Zamku w Olsztynie, na Szlaku Orlich Gniazd, niedaleko Częstochowy. Jesteśmy w idealnym miejscu, o idealnej porze.

Ona. Początkowo z przerażeniem w oczach, zagubiona. Jej dłoń kurczowo ukryta w jego dłoni. Ze strachu? Może z zimna?
On. Zainteresowanym spojrzeniem rozgląda się wokół. Pewnie stąpający po gruncie, u boku ze swoją ukochaną kobietą. Niedługo żoną.
To jedne z ich pierwszych wspólnych chwil przed obiektywem. Kolejna rzecz, którą zrobią po raz pierwszy RAZEM.

Wędrujemy ścieżką wzdłuż stromego zbocza. Widzę na ich twarzach zaciekawienie, ekscytację. W głowie mam ułożony scenariusz sesji. Wszystko składa Nam się w idealną całość. Mimo że na niebie nie pojawia się nawet najmniejszy promyk słońca. Dookoła wciąż gęste chmury.

Wybieram pierwszy z przystanków wędrówki. Powoli zamykają oczy. Jego głos ją uspokaja. Dotyka jej policzka. Uśmiechają się, nadal mocno przytuleni. W ich obecności trudno poczuć otaczający chłód. Miłość w sercu pozwala ocieplić największy mróz.

Nie ma idealnego zachodu, czy kolorowych liści. Nie ma też prószącego w tle śniegu, zaskakującego nieskazitelną bielą. Są uczucia. Są Oni. Razem. Świat dookoła traci na chwilę znaczenie. Czas jakby się zatrzymał. Echo niesie tylko dźwięk migawki.

Kilka portretów. Każde z nich jest wyjątkowe. Każde skrywa inne tajemnice, pragnienia. Dziś, jako para zakochanych. Niedługo małżeństwo. Dziś jako chłopak i dziewczyna. Niedługo rodzina. Dziś jako dwie połówki. Niedługo JEDNOŚĆ.

Z początkowo mrocznych kadrów sesja przeradza się w pełne czułości, wręcz filmowe ujęcia. Julia i Miłosz potrafią być jak ogień i woda. Gołym okiem dostrzec można łączącą ich nić porozumienia w każdym detalu. Bije od nich szczęście, miłość, ukojenie. Są dla siebie bezpieczną przystanią. Oboje ze swoimi bagażami doświadczeń, wachlarzem emocji. Budują swoje pierwsze wspólne fundamenty, snują plany, marzenia.

„Nie wystarczy pokochać. Trzeba jeszcze wziąć tę miłość w ręce, i przenieść ją przez całe życie.”
– Auguste Bekannte

Narzeczeństwo.  W każdym szczęśliwym związku prędzej czy później pojawia się dylemat „Co będzie
z Nami dalej?”. Zauroczenie przeradza się w coraz silniejsze uczucie, gaśnie pierwsza euforia, spadają różowe okulary tłukąc się na setki kawałeczków. Oprócz wszelkich doskonałości, zaczynamy dostrzegać również wady najbliższej Nam osoby. Rozpoczyna się wspólna droga przez prawdziwe życie.

„Miłość nie polega na tym, aby wzajemnie sobie się przyglądać, lecz aby patrzeć razem w tym samym kierunku.” – Antoine de Saint-Exupéry

Każda miłosna historia jest inna, na swój sposób niezwykła. Relacja z drugą osobą to zrozumienie, szacunek, akceptacja. To również nauka kompromisu, szczera rozmowa. Często wymagamy od miłości zmiany, oczekujemy tego co dla Nas jest dobre, niekoniecznie licząc się ze stroną przeciwną. Bierzemy garściami, nie dając nic od siebie. Wymagamy.

„Miłość to żaden film w żadnym kinie,
Ani róże, ani całusy małe, duże
Ale miłość – kiedy jedno spada w dół,
Drugie ciągnie je ku górze.”
– Happysad

Emocje są czymś, co chcielibyśmy przeżywać razem z Wami. Podczas każdej z miłosnych sesji pragniemy wykrzesać z Was gorące pragnienia, namiętność, abyście mogli po latach otwierać albumy, i nadal z uśmiechem na twarzy wspominać momenty spędzone w Naszym towarzystwie.

Sesja narzeczeńska to w wielu przypadkach Nasze pierwsze spotkanie z Wami. Staramy się, byście czuli się komfortowo, i nie krępowali się bliskości z Waszym partnerem czy partnerką. Najpiękniejsze ujęcia to te, które przedstawiają Was takimi, jakimi jesteście naprawdę. Oswojenie się z obiektywem pozwoli Nam stworzyć idealną atmosferę w najważniejszym dniu Waszego życia.

To Wasza naturalność czyni kadry niepowtarzalnymi. Być może macie wspólną pasję, którą warto uwiecznić? Wymarzony plener o zachodzie słońca? Spacer z pupilem lub piknik w ogrodzie? Jesteśmy otwarci na Wasze pomysły, a jeśli nie macie nic w zanadrzu, chętnie nadejdziemy Wam z pomocą. Narzeczeństwo to wyjątkowy okres w Waszym życiu. Drugi raz się nie powtórzy. Nie pozwólcie przeminąć mu na zawsze.

„Fotografie to kęsy czasu, które można wziąć do ręki” – Angela Carter

Sesja  Zimowa na Zamku w Olsztynie

Sesja Jesienno Zimowa na Zamku w Olsztynie Sesja Jesienno Zimowa na Zamku w Olsztynie

 

Komentarz: